:: Belgia Holiday Navigator ::
zdjęcia
Belgia  Podróze Turystyka

Kraj i obyczaje
»
Home
»
Geografia
»
Administracja
»
Ustrój polityczny
»
Kuchnia
»
Informacje praktyczne
»
Dojazd i infrastruktura

Atrakcje turystyczne
»
Turystyka
»
Bruksela
»
Antwerpia
»
Bruggia
»
Gandawa
»
Liége
»
Słowniczek
» Forum

Bank adresów
»
  Szukaj
»
Logowanie
»
Rejestracja
»
Dodaj wpisInfrastruktura


Do wielu belgijskich miast można z Polski dotrzeć samolotem, pociągiem lub autobusem.

Z Warszawy do Brukseli możemy latać raz dziennie z PLL LOT oraz z belgijskimi liniami Sabena (ceny biletów obu linii są zbliżone). Ważny przez 30 dni bilet w obie strony typu APEX kosztuje ok. 1000 PLN, bilet SUPERPEX (ważny 2 miesiące) - 1400 PLN, a bilet PEX (ważny przez 3 miesiące) - 1700 PLN.

Oferta połączeń autobusowych z Belgią jest dość bogata, bilety możesz zarezerwować w większości biur podroży. Z Warszawy pojedziesz bezpośrednio do Brukseli, Antwerpii, Brugii i Charleroi. Cena biletu w jedną stronę to ok. 250-300 PLN, podróż w obie strony to koszty rzędu 400-450 PLN. Jeśli zdecydujesz się jechać do Belgii autobusem, przygotuj się na ok. 20 godzin podroży.

18 godzin zajmie Ci podróż do Belgii w przedziale pociągu, który z Warszawy bezpośrednio do Brukseli odjeżdża raz dziennie. Bilet na przejazd w wagonie II klasy w jedną stronę pozbawi Cię ok. 550 PLN, miejscówka - 12 PLN, a kuszetka 55 PLN. Na bilet w obie strony zarezerwuj dwa razy więcej gotówki.

Możesz rzecz jasna do Królestwa Belgii wybrać się (najlepiej własnym) samochodem. Drogi są dobre, przez co komfort jazdy jest nieporównanie lepszy, niż w naszej ojczyźnie. Autostrady w swej znakomitej większości są bezpłatne (zapłacisz tylko np. za przejazd tunelem do Antwerpii - ok. 25 euro). Aby zwiedzić Belgię samochodem, nie musisz mieć międzynarodowego prawa jazdy. Wiedz jednak, że przepisy w tym kraju są dość surowe. Za przekroczenie prędkości możesz zapłacić od 200 nawet do prawie 400 euro. Jednak Tobie, jako obcokrajowcowi, "przysługiwać" może grzywna o wysokości 745 euro. Dobre rady: uważaj, by nie parkować przy krawężnikach z pojedynczą żółtą linią, miej w bagażniku trójkąt, a Twój bieżnik powinien mieć min. 1,6 mm. Pamiętaj też, że jeżdżąc po Belgii musisz mieć "zieloną kartę". Inne ubezpieczenia są wskazane, lecz nieobowiązkowe.

Na miejscu warto również podróżować koleją - niewielkie odległości miedzy poszczególnymi punktami sprawiają, że podróż nie jest uciążliwa, a koszty nie tak duże. Poza tym, komunikacja autobusowa w Królestwie jest kiepsko rozwinięta. Za to imponująco przedstawia się wspaniale rozbudowana sieć dróg i autostrad - polecamy więc samodzielne podróże samochodowe. Nocą autostrady są dobrze oświetlone. Pamiętaj jednak, że w terenie zabudowanym policja pozwoli Ci jechać najwyżej 50 km/h, w niezabudowanym - 90 km/h, a na autostradzie będą Cię ścigać za więcej niż 120 km/h. Może nie na izbę wytrzeźwień, ale przynajmniej na spory mandat zasłużysz sobie aplikując sobie w krew 0,5 promila alkoholu. Podobnie jak w Polsce, w Belgii kierowca i pasażerowie mają obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa, a dzieci poniżej 12 roku życia należy sadzać foteliku.

 


Zbiór linków
»
 
Katalog
»
Dodaj link
»
Nowe linki
»
Top links

 

 

 Belgia .org © holidaynavigator.com 2005- 2019
Niniejsza strona nie jest powiązana z oficjalnym przedstawicielstwem Belgii.